Производи

Над 500 квадратни метри висококвалитетен проект за брануваа во затворен простор за тинејџери
Над 500 квадратни метри висококвалитетен проект за брануваа во затворен простор за тинејџери
Над 500 квадратни метри висококвалитетен проект за брануваа во затворен простор за тинејџери
Над 500 квадратни метри висококвалитетен проект за брануваа во затворен простор за тинејџери
Опис на производот


Потребна големина 

Секоја големина може да се прилагоди, барањето за висина (локација) > 3.5 m, 5 m е подобро.

модел

KD3-2235F

Век

Деца, тинејџери и возрасни

Примени локацијаЗабавен парк, затворен тематски парк, супер трговски центар, магацин итн.
Тема и дизајнПрилагодени ODM и OEM, дизајн за вас бесплатно со вашиот распоред

 

 

 Состав на брануваа

 1): Galvanized pipe:80*80*2mm, 80*50*2.5mm, 40*40*1.5mm

 2): Мека подлога: Дрвена +70mm EPE +PVC/PU

 3): пружина: должина 18cm, 26cm

 4): Пена: големина на сунѓер 15*15*15

 5): Кревет од брануваа: 1800*1800мм и 2130*4260мм

 Услови на плаќање

 50% депозит пред производство, 50% салдо пред испорака, T/T, L/C, Western Union, Кредитна картичка 

 датум на испорака

 10-15 дена по потврдувањето на вашата нарачка и депонирање на аванс.

Испорака 


1*20'GP=140 квадратни метри (околу )

1*40'HQ=340 квадратни метри (околу )

инсталација 

Обезбедете специфично упатство за инсталација или доставете Професионален тим за инсталација 

Гаранција 

Изградба на галванизирана цевка: 5 години 

Спрингс: 1 година (треба да проверувате секој месец)

Патошеци за брануваа и мека подлога: 2 години


материјален предмет:


Воведување на производ:

Паркот со брануваа има креативен дизајн, помеки материјали и побезбедни средини за играње -- тоа се некои од елементите што ги дефинираат класичните системи на брануваа. Има многу предмети, како што се обичен кревет за брануваа, професионален кревет за брануваа, затајување, топка во кафез, курс за нинџа, кошарка, фудбал, избришување и така натаму. Засега, парковите со брануваа се исто така многу популарни насекаде низ светот. Овие комерцијални паркови се наоѓаат во затворени простории и имаат бранувани од ѕид до ѕид за да спречат луѓето да паѓаат од трамболините на тврди површини.  


Мапа на проектот:


Информации за производот:

Историјата на брануваа може да се проследи до средината на 19-тиот век Северноамериканските Команче Индијанци, брануваа е спортист од брануваа скока во изведбата на акробатски спортови, таа припаѓа на гимнастика. Во последниве години, децата брануваа во индустријата за забава опрема во пораст, е придобивка производ за целокупното здравје на децата. Поставете скок, скок, бомба и други проекти со сеопфатен детски рај.


Функции на производот:

Трамболина може да ги вежба детските екстремитети, да ја зголеми мускулната сила. Промовирајте ја кардиопулмоналната функција на децата, така што циркулацијата на крвта, подобрување на метаболизмот, развој на миокардот, зголемена контрактилност. Промовирајте го развојот на нервниот систем, спречувајте болести.


Апликации:

Спортски центар, забавен парк, трговски центар, натпревар, играчки центар, парк за брануваа, основно училиште, одморалиште, хотел, болница, сеопфатна деловна област, независна продавница, околни станбени области, голем плоштад или парк, приградски сценски места простор за одмор


Процес на производство:

Пребарување
*Производи:
*Контакт Име:
*Е-пошта:
*Тел:
*компанијата:
*порака: