Производи

Над 500 квадратни метри Професионален производител Парк игри со брануваа во затворен простор за возрасни и деца во комбинација со игралиште во затворен простор
Над 500 квадратни метри Професионален производител Парк игри со брануваа во затворен простор за возрасни и деца во комбинација со игралиште во затворен простор
Опис на производот


Потребна големина 

Секоја големина може да се прилагоди, барањето за висина (локација) > 3.5 m, 5 m е подобро.

модел

KD3-2236F

Век

Деца, тинејџери и возрасни

Примени локацијаЗабавен парк, затворен тематски парк, супер трговски центар, магацин итн.
Тема и дизајнПрилагодени ODM и OEM, дизајн за вас бесплатно со вашиот распоред

 

 

 Состав на брануваа

 1): Galvanized pipe:80*80*2mm, 80*50*2.5mm, 40*40*1.5mm

 2): Мека подлога: Дрвена +70mm EPE +PVC/PU

 3): пружина: должина 18cm, 26cm

 4): Пена: големина на сунѓер 15*15*15

 5): Кревет од брануваа: 1800*1800мм и 2130*4260мм

 Услови на плаќање

 50% депозит пред производство, 50% салдо пред испорака, T/T, L/C, Western Union, Кредитна картичка 

 датум на испорака

 10-15 дена по потврдувањето на вашата нарачка и депонирање на аванс.

Испорака 


1*20'GP=140 квадратни метри (околу )

1*40'HQ=340 квадратни метри (околу )

инсталација 

Обезбедете специфично упатство за инсталација или доставете Професионален тим за инсталација 

Гаранција 

Изградба на галванизирана цевка: 5 години 

Спрингс: 1 година (треба да проверувате секој месец)

Патошеци за брануваа и мека подлога: 2 години


материјален предмет:


Воведување на производ:

Има многу предмети, како што се обичен кревет за брануваа, професионален кревет за брануваа, затајување, топка во кафез, курс за нинџа, кошарка, фудбал, избришување и така натаму. Паркот за брануваа има креативни дизајни за мешање на овие предмети, помеки материјали и побезбедни средини за играње -- тоа се некои од елементите што ги дефинираат класичните системи на брануваа. Трамболина им дава на децата основните елементи за да ја поттикнат нивната имагинација, да ја подобрат нивната игра, да го вежбаат своето тело. Скокањето е толку добро за растење високи.


Мапа на проектот:


Информации за производот:

Историјата на брануваа може да се проследи до средината на 19-тиот век Северноамериканските Команче Индијанци, брануваа е спортист од брануваа скока во изведбата на акробатски спортови, таа припаѓа на гимнастика. Во последниве години, децата брануваа во индустријата за забава опрема во пораст, е придобивка производ за целокупното здравје на децата. Поставете скок, скок, бомба и други проекти со сеопфатен детски рај.


Функции на производот:

Трамболина може да ги вежба детските екстремитети, да ја зголеми мускулната сила. Промовирајте ја кардиопулмоналната функција на децата, така што циркулацијата на крвта, подобрување на метаболизмот, развој на миокардот, зголемена контрактилност. Промовирајте го развојот на нервниот систем, спречувајте болести.


Апликации:

Спортски центар, забавен парк, трговски центар, натпревар, играчки центар, парк за брануваа, основно училиште, одморалиште, хотел, болница, сеопфатна деловна област, независна продавница, околни станбени области, голем плоштад или парк, приградски сценски места простор за одмор


Процес на производство:

Други категории
Пребарување
*Производи:
*Контакт Име:
*Е-пошта:
*Тел:
*компанијата:
*порака: