Производи

голема Весела забавна авантура Големи детски затворени меки игралишта Опрема за затворени простории Цена за деца
голема Весела забавна авантура Големи детски затворени меки игралишта Опрема за затворени простории Цена за деца
голема Весела забавна авантура Големи детски затворени меки игралишта Опрема за затворени простории Цена за деца
голема Весела забавна авантура Големи детски затворени меки игралишта Опрема за затворени простории Цена за деца
Опис на производот

Име

голема весела забавна авантура Големи деца внатрешно меко игралиште Цена за внатрешна опрема за деца

модел

KD2-2223A-9

 Големина (L * W * H)

720sqm

 

 

 материјали

Пластични делови: LLDPE увезени од Кореја, отпорност на високи температури,.

 

Железни делови: Поцинкуван челик Дијаметар:48мм; ,Дебелина на цевката: 2.2 mm во согласност со Националната

 стандард GB/T3091-2001, со обложена со ПВЦ пена од 0.45 mm


 Меки делови: највнатрешниот - дрво; среден - сунѓер; најголемо-ПВЦ

 Мат: EVA, различна големина и боја за вашиот избор

 инсталација

 Професионална CAD инструкција или да организира стручен кадар инсталира

 Времето за испорака

 7-12 дена по конформирањето и депонирањето на вашата нарачка

 Бои:

индивидуализира

карактеристики:

Мултифункционален, висококвалитетен и задоволителен дизајн

Безбедносни стандарди:

EN1176, ASTM

Возрасна група:

3-12 години

капацитет

100-120 деца

По-продажба на услуги

1 година


Пример за цртеж на дизајн:


Опис:

затворено игралиште, познато и како Детско игралиште во затворен простор. Преку комбинацијата на науката да се формира збир на забавни, спортски, загатки, фитнес и други функции како една од новата генерација на детски активности Фитнес центар. Може да се каже дека е нов, сеопфатен и силен детски рај, е за децата кои сакаат да дупчат, качуваат, лизгаат, тркалаат, тресат, замавнуваат, тресат и друг природен дизајн. Ја негува детската независна личност, вежбање, мозочна сложувалка и се карактеризира со случајност, без моќ, интеракција и безбедност. Не е ограничен со простор (само во затворен простор) или неправилна локација. 

Од 1984 година, Soft Play дизајнира интерактивни искуства за играње за да послужи како важна атракција - или комплементарен додаток - во семејните забавни центри насекаде. Ние нудиме различни опции за играње за вашиот семеен центар за забава, вклучувајќи:

Тематски игралишта: Нашиот тим од стручни дизајнери ви помага да го оживеете вашиот FEC простор за игра со која било тема. 

Системи за играње за мали деца: Soft Play нуди линија на опрема за игралиште ексклузивна за мали деца за да им овозможи на малите да растат и истражуваат со сопствено темпо. 

Авантуристички искуства: Авантуристички курс без доцнење или авантуристички курс со висок јаже до вашата област за играње.

Елементи: Со забава и енергија за секој голем или мал простор со нашите меки извајани области за играње со пена Elements.

Игралиште во затворен простор Истражете ги нашите различни опции за играње што може да се купат како што е прикажано, Сè е можно и дизајнот е секогаш според вашите барања. Ние започнуваме со производство само по ваше одобрение или тие може да се користат како водич за дизајнирање на вашето сопствено игралиште. Опциите за играње се дизајнирани да ви дадат идеја за широчината и длабочината на нашата производна линија и да послужат како водич кога сте подготвени да направите сопствено купување игралиште.


Детали за непослушен замок:


Внимание:

1.Проверувајте ги предметите секое утро и навечер.

2. Проверете дали нема исклучени завртки. НЕ Завртете го капачето, што резултира со изложување на завртките.

3. Електрична опрема работи звук со или без абнормални, без разлика дали жица изложени.

4. Електрична опрема во делови за пренос, делови за мелење треба да испуштаат механичко масло месечно.

5. Оштетувањето на играчката треба веднаш да престане со користење, поправка или замена.

6. Јаже, брава, даска, ремен и други делови за поврзување со или без исклучок.

7.Ако најдете други необични околности, ве молиме контактирајте ја нашата компанија.


Апликации:

Детска градинка, дневен престој, станбен простор, трговски центар. Детски музеи

Комерцијални центри за игри, забавни паркови, ресторани


Процес на производство:


Фотографија на инсталатер:


Работилница:Други категории
Пребарување
*Производи:
*Контакт Име:
*Е-пошта:
*Тел:
*компанијата:
*порака: